Fodbold » I dag » Slutresultater
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
DANMARK: NordicBet Liga - Gruppe for Oprykning
18:00Sønderjyske - FC Fredericia 2:1ENGLAND: Premier League
20:30Chelsea - Tottenham 2:0EUROPA: Europa League - Play Offs
21:00AS Roma - Leverkusen 0:221:00Marseille - Atalanta 1:1
EUROPA: Europa Conference League - Play Offs
21:00Aston Villa - Olympiakos 2:421:00Fiorentina - Club Brügge 3:2
ALGERIET: Ligue 2
16:00Medea - GC Mascara 4:0ALGERIET: U21 League
18:00Ben Aknoun U21 - Kabylie U21 2:118:00Biskra U21 - Setif U21 3:1
18:00Constantine U21 - USM Alger U21 0:1
18:00Oran U21 - Belouizdad U21 3:4
ANTIGUA & BARBUDA: ABFA Premier League
00:00John Hughes - Green City 2:1ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
20:00Deportivo Camioneros - Estrella Del Sur 2:0ARGENTINA: Reserve League - Første etape
20:00Huracan 2 - Boca Juniors 2 1:5ARMENIEN: Premier League
14:00Van - Ararat-Armenia 0:514:00West Armenia - Pyunik 1:4
ASERBAJDSJAN: I Liqa
14:00Lokbatan - Araz Saatli 3:114:00Moik Baku - Iravan 1:3
14:00Zaqatala - Shamakhi 0:2
ASIEN: AFC Asian Cup U23 - Play Offs
17:30Irak U23 - Indonesien U23 2:1e.forl.BELARUS: Vysshaya Liga
17:15Din. Minsk - Vitebsk 1:119:30Neman - Soligorsk 1:0
BRASILIEN: Gaucho 2
20:00UdsatFutvida - Pelotas -:-BRASILIEN: Copa do Brasil
23:00Sousa - Bragantino 1:123:00Ypiranga FC - Athletico-PR 2:1
00:00Fortaleza - Vasco 0:0
01:00America-RN - Corinthians 1:2
02:30Flamengo - Amazonas 1:0
BRASILIEN: Brasileiro Kvinder
20:00America Mineiro K - Bragantino K 1:120:00Flamengo K - Botafogo RJ K 3:2
BULGARIEN: Vtora liga
17:00Chernomorets Balchik - Spartak 4:117:00CSKA 1948 Sofia II - Yantra Gabrovo 0:0
17:00Litex Lovech - Belasitsa 2:1
17:00Montana - Maritsa Plovdiv 5:0
17:00Spartak Pleven - Chernomorets 1919 1:2
17:00Strumska Slava - Dunav Ruse 2:0
BULGARIEN: Third League - Sydøst
17:00Atletik Kuklen - Gigant Saedinenie 1:217:00Botev II - Asenovets 5:3
17:00Haskovo - Beroe II 3:0
17:00Karnobat - Sekirovo Rakovski 0:5
17:00Lok. Plovdiv II - Levski Karlovo 7:1
17:00Nesebar - Sozopol 5:0
17:00Rodopa Smolyan - Spartak Plovdiv 0:2
17:00Rozova Dolina - Sliven 1:1
17:00Sokol Markovo - Yambol 1915 1:1
17:00Zagorets - Dimitrovgrad 0:1
BULGARIEN: Bulgarian Cup
17:45Hebar - Ludogorets 0:5CAMEROUN: Elite One - Nedrykningsgruppe
15:00Union Douala - Fovu Baham 2:117:00Fauve Azur Elite - APEJES Academy 0:2
17:00Fortuna Mfou - Bamboutos FC 1:2
17:00Les Astres - Avion Academy 4:0
17:00UMS de Loum - Aigle Royal 1:1
CANADA: Championship
01:00Atl. Ottawa - Valour 7:001:00Forge - York Utd 3:1
04:00AflystPacific FC - Victoria Highlanders -:-
04:00Pacific FC - TSS Rovers 2:1str.
CHAD: Premiere Division - LPFN
16:45As Dgssie - Emat 1:0COSTA RICA: Primera División - Clausura
23:00Cartagines - Zeledon 0:2DOMINIKANSKE REPUBLIK: LDF
01:00Cibao - Universidad O&M 1:001:00Moca - Atletico Pantoja 0:0
ECUADOR: Liga Pro - Første etape
02:00U. Catolica - Barcelona SC 0:1ECUADOR: Serie B
23:30Gualaceo - Guayaquil City 0:4EGYPTEN: Premier League
18:00Future FC - El Gaish 0:018:00Zamalek - National Bank Egypt 1:0
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
23:30Dragon - 11 Deportivo 3:123:30Fuerte San Francisco - Municipal Limeno 1:2
23:30Jocoro - Luis Angel Firpo 1:4
23:30Platense Municipal - Aguila 1:1
23:30Santa Tecla - Metapan 0:4
02:00Alianza FC - FAS 0:0
ENGLAND: Premier League Cup - Play Offs
20:00Tottenham U21 - Nottingham U21 4:3ESTLAND: Meistriliiga Kvinder
18:00Flora K - Viimsi JK K 8:1ETIOPIEN: Premier League
14:00Adama City - Shashemene Kenema 1:017:00Bahir Dar Kenema - Dire Dawa 1:0
GEORGIEN: Crystalbet Erovnuli Liga
13:00Samtredia - Iberia 1999 0:318:00Telavi - Dila Gori 0:1
19:00Torpedo Kutaisi - Din. Tbilisi 0:0
GEORGIEN: Liga 3
14:00Bakhmaro - Betlemi 1:214:00Gori - Varketili 2:0
14:00Guria - Merani Tbilisi 1:1
14:00Loco. Tbilisi 2 - Merani Martvili 2:2
14:00Zestafoni - Gonio 2:1
18:00Orbi - Matchakhela 0:0
GHANA: Ghanaian Cup
17:00Dreams - Soccer Intellectuals 1:0GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura – Play Offs
23:00Deportivo Mixco - Antigua 1:0HONDURAS: Liga Nacional - Clausura – Play Offs
03:00Real Espana - Olimpia 1:0HONDURAS: Liga Nacional - Nedrykning
23:00Vida - UPNFM 1:0IRAK: Stars League
17:00UdsatAl Karkh - Erbil -:-IRAN: Division 1
15:30Darya Babol - Mes Shahr Babak 1:115:30Saipa - Chadormalu 1:2
15:45Astara - Esteghlal Molasani 0:1
15:45Damash Gilan - Shahre Raz 1:0
15:45Khooshe Talaee - Ario Eslamshahr 1:1
16:15Mes Kerman - Shahin Bandar Ameri 1:0
16:30Fajr Sepasi - Kheybar Khorramabad 3:0
16:45Naft Gachsaran - Mes Soongoun 0:0
16:45Naft M.I.S - Pars Janoobi Jam 0:0
ISLAND: Besta deild Kvinder
20:00Thor/KA K - Throttur K 2:120:00Valur K - Vikingur Reykjavik K 7:2
21:15Fylkir K - Keflavik K 4:2
ISRAEL: Leumit League - Gruppe for Oprykning
18:00M. Herzliya - Ramat Hasharon 1:1ISRAEL: Liga Alef Nord
15:00Hapoel Bueine - H. Raanana 0:5ISRAEL: Liga Alef Syd
18:30H. Herzliya - Maccabi Yavne 3:1JAPAN: WE League Kvinder
05:00Inac Kobe Leonesa K - Saitama K 3:006:00JEF United K - Nojima Stella K 1:1
10:00Beleza K - Albirex Niigata K 2:1
JORDAN: Premier League
17:00Al Jalil - Al-Faisaly Amman 0:419:45Al Wehdat - Al Salt 3:0
KASAKHSTAN: First Division
12:00UdsatSD Family - FK Kyran -:-12:00Zhetisay - Turkistan 5:2
15:00Kaisar Kyzylorda 2 - Okzhetpes 0:0
15:00Taraz - FK Akzhayik 3:1
KUWAIT: Premier League - Mesterskabet - Slutspil
16:35Al Salmiya - Al-Fahaheel 2:019:20Al Arabi - Al Kuwait 1:1
LETLAND: Virsliga
17:00Tukums 2000 - FK Liepaja 0:018:00Riga FC - Grobina 2:0
LITAUEN: A Lyga
17:00Dziugas Telsiai - Dainava Alytus 2:117:00Transinvest - Kauno Zalgiris 3:2
18:00FK Panevezys - Suduva 1:0
LITAUEN: I Lyga
17:00Babrungas - Tauras 2:2MALAWI: Super League
14:30Chitipa United - Mighty Tigers 0:1MALI: Premiere Division
18:30Djoliba - Real Bamako 0:120:30Binga - Bakaridjan 3:0
MALTA: Premier League
18:00Sliema - Sirens 3:020:30Valletta - Gudja 5:2
MEXICO: Liga Premier Serie A - Play Offs
00:30Tritones Vallarta - Alacranes 0:101:00Aguacateros de Periban - Irapuato 1:2
01:00Inter Playa Del Carmen - Tampico Madero 0:1
03:00Orgullo Reynosa - Gavilanes de Matamoros 0:1
03:00UA Zacatecas - Tecos FC 1:3
03:15Petroleros Salamanca - Deportiva Venados 1:0
MEXICO: Liga Premier Serie A - Reserver - Play Offs
03:00Cimarrones de Sonora 2 - Leones Negros 2 1:0MEXICO: Liga Premier Serie B - Play Offs
00:00Artesanos Metepec - Uruapan 0:003:00Santiago - Ayense 1:0
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura – Play Offs
17:00Leon U23 - Atl. San Luis U23 2:218:00Juarez U23 - Necaxa U23 0:0
MYANMAR: MNL League Cup
11:30Glory Goal - Shan Utd 0:411:30Kachin United - Rainbow 5:0
NICARAGUA: Liga Primera - Clausura – Vindere
03:00Ocotal - Ferretti 2:104:00Managua FC - Jalapa 2:3
NIGER: Super Ligue
17:15Olympic Niamey - Espoir 0:017:15US Gendarmerie - Zumunta 0:0
NORD- & CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions Cup
04:15Monterrey - Columbus Crew 1:3NORGE: Division 3 - Gruppe 2
18:30Madla IL - Staal Jorpeland 2:5NORGE: Norway Cup Kvinder
19:00Bryne FK K - Haugesund K 3:0POLEN: Polish Cup
16:00Pogon Szczecin - Wisla 1:2e.forl.POLEN: Central Youth League
11:00Gornik Z. U19 - Lech U19 1:011:00Jagiellonia U19 - Arka U19 2:1
11:00Legia U19 - Polonia W. U19 2:2
PORTUGAL: Taca Revelacao U23
18:00Braga U23 - Estrela U23 1:0RUMÆNIEN: Liga 2 - Mesterskabet - Slutspil
16:00Mioveni - Csikszereda M. Ciuc 3:1RUMÆNIEN: Liga 1 Kvinder - Nedrykningsgruppe
10:00CSM Alexandria K - Gloria 2018 Bistrita K 1:415:00Banat K - Targu Mures K 3:1
RUSLAND: Russian Cup - Play Offs
18:15CSKA Moskva - Zenit 1:1RUSLAND: Russian Cup - Regions Path - Play Offs
18:15FK Rostov - Baltika 0:1SAUDI ARABIEN: Saudi Professional League
17:00Al-Hazem - Al Akhdoud 0:020:00Al Ahli SC - Damac 4:1
20:00Al-Fateh - Al Riyadh 2:2
SAUDI ARABIEN: Division 1
19:00Al Safa - Jeddah 2:2SERBIEN: Super Liga - Mesterskabet - Slutspil
16:00Radnicki 1923 - Mladost 3:216:55Partizan - Vojvodina 2:3
18:30Cukaricki - Napredak 2:0
19:00Røde Stjerne - TSC 2:1
SERBIEN: Prva Liga - Nedrykningsgruppe
16:00Vrsac - Novi Sad 2:018:00Dubocica - Mladost GAT 0:1
18:00UdsatKolubara - Radnicki Beograd -:-
18:00Metalac - Sloboda 1:2
SERBIEN: Srpska Liga - Belgrade
16:30Usce - Rad 6:0SEYCHELLERNE: Premier League
16:00Northern Dynamo - Bazar Brothers 1:1SIERRA LEONE: Premier League
18:15UdsatFreetown City - SLIFA -:-18:30Bai Bureh Warriors - Kallon 1:2
SLOVENIEN: 1. SZNL Kvinder - Mesterskabet - Slutspil
17:00Radomlje K - ZNK Ljubljana K 0:3SOMALIA: National league
14:30Sahafi - Gaadiidka 2:2SVERIGE: Division 2 - Västra Götaland
19:00Varbergs GIF - Landvetter 0:3SYDAFRIKA: Premier League
19:30Kaizer Chiefs - Mamelodi 1:5SYDKOREA: WK League Kvinder
12:00Gyeongju K - Sejong Sportstoto K 1:112:00Incheon Hyundai Steel K - Changnyeong K 1:0
12:00Seoul K - Boeun Sangmu K 0:0
12:00Suwon FC K - Hwacheon K 0:1
TJEKKIET: Liberecky KP
17:30Rapid Liberec - FC Pencin 1:4TYRKIET: TFF 3. Lig - Slutspil
15:00Ayvalikgucu - Edirnespor 2:1str.15:00Musspor - Bursa 4:0
15:00Silivrispor - Kutahyaspor 1:2str.
15:00Tokat - Kestel 1:0
15:00Turgutluspor - Efeler 09 1:4
19:0052 Orduspor - Inegol Kafkas 3:2str.
19:00Bornova 1877 - Kusadasispor 1:2
19:00Karsiyaka - Anadolu Universitesi 0:1
TYSKLAND: Oberliga Bremen
18:45Bremen II - Hemelingen 4:3UGANDA: Premier League
15:00UPDF - Bright Stars 1:015:00Wakiso Giants - Gadaffi 3:0
USA: USL League One Cup
01:30Union Omaha - Northern Colorado 3:2str.USA: NWSL Kvinder
01:00Orlando Pride K - North Carolina Courage K 4:102:00Chicago K - Washington K 2:4
04:00Bay FC K - Portland Thorns K 2:3
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
23:00Portuguesa - Puerto Cabello 1:101:30Angostura - Carabobo 1:1
VERDEN: Venskabskampe Kvinder
14:00Kasakhstan U16 K - Tyrkiet U16 K 0:517:00Hviderusland U16 K - Azerbaijan U16 K 3:1
VIETNAM: National League Kvinder
11:00Ha Noi K - TKS Viet Nam K 1:011:00Phong Phu Ha Nam K - Ha Noi 2 K 3:0
ØSTRIG: Steiermark
19:00Heiligenkreuz - Ilzer SV 1:219:00Stadtwerke Bruck/Mur - Lafnitz (Am) 2:1
Placér nu dit væddemål på sport fra mobil med bet365!
Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »
m.Flashscore.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Flashscore.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.