REFRESH

Fodbold » I dag » Alle

annonce

ALGERIET: Division 1

18:45Hussein Dey - Kabylie -:-

ARGENTINA: Primera División

00:00Sarmiento Junin - Arsenal Sarandi -:-

ARGENTINA: Primera B Metropolitana

20:30UAI Urquiza - San Telmo -:-
20:30Villa San Carlos - Almirante Brown -:-
00:30Talleres Escalada - CA Estudiantes -:-

ARGENTINA: Primera C Metropolitana

20:30Club Lujan - Laferrere -:-

AUSTRALIEN: NPL Victoria - Play Offs

12:00Oakleigh - Green Gully -:-
annonce

BELGIEN: Jupiler League

20:30Charleroi - Eupen -:-

BELGIEN: Belgisk Cup - Kvalifikation

20:30Beerschot Wilrijk - Cercle Brugge -:-

BULGARIEN: Parva Liga

18:00Montana - Slavia Sofia -:-
20:15Beroe - Pirin Blagoevgrad -:-

BULGARIEN: Vtora liga

17:00Ludogorets II - Pomorie -:-

CANADA: CIS

23:00Winnipeg - Lethbridge -:-
00:00MacEwan - Calgary 0:4
02:00Alberta - Mount Royal 1:0
20:15Laurentian - Ryerson -:-
20:15Nipissing - Toronto -:-

CHILE: Primera División - Apertura

00:00Colo Colo - Deportes Iquique -:-

COLOMBIA: Copa Aguila - Play Offs

02:45Junior - Ind. Medellin 3:0

DANMARK: Superliga

18:00Randers FC - Silkeborg -:-
20:15Lyngby - FC Nordsjælland -:-

DANMARK: 2. division - Gruppe 2

19:00Kolding - Svendborg -:-

DANMARK: 2. division - Gruppe 3

19:00Thisted - Kjellerup -:-

DANMARK: Elitedivisionen - Kvinder

18:45Varde K - OB K -:-

ECUADOR: Serie A - Anden etape

19:00U. Catolica - Delfin -:-
22:30Fuerza A. - LDU Quito -:-

ENGLAND: Championship

20:45Burton - Derby -:-

ENGLAND: Premier League 2

14:00Derby U23 - Tottenham U23 -:-
20:00Arsenal U23 - Liverpool U23 -:-
20:00Brighton U23 - Fulham U23 -:-
20:00Reading U23 - Manchester City U23 -:-
20:00Swansea U23 - West Ham U23 -:-
20:00Wolves U23 - West Brom U23 -:-

ESTLAND: Meistriliiga

17:45Narva - Levadia -:-
17:45Rakvere - Tammeka Tartu -:-

FINLAND: Veikkausliiga

17:30PK-35 Vantaa - Kemi -:-

FINLAND: Kakkonen - Gruppe A

18:00KaPa - Mikkeli -:-

FINLAND: Kakkonen - Gruppe B

17:30BK-46 - Kontu -:-
17:30Espoo - Atlantis -:-

FINLAND: Kakkonen - Gruppe C

17:30Narpes Kraft - GBK Kokkola -:-

FRANKRIG: Ligue 1

20:45Marseille - Lorient -:-

FRANKRIG: Ligue 2

20:00Bourg Peronnas - Niort -:-
20:00Clermont - AC Ajaccio -:-
20:00GFC Ajaccio - Strasbourg -:-
20:00Nimes - Amiens -:-
20:00Orleans - Auxerre -:-
20:00Tours - Reims -:-
20:00Troyes - Lens -:-
20:00Valenciennes - Laval -:-

FRANKRIG: National

20:00Beziers - Avranches -:-
20:00Chambly - CA Bastia -:-
20:00Chateauroux - ASM Belfort -:-
20:00Concarneau - Paris FC -:-
20:00Consolat - Sedan -:-
20:00Dunkerque - Creteil -:-
20:00Epinal - Boulogne -:-
20:00Lyon Duchere - Les Herbiers -:-

FRANKRIG: CFA - Group C

20:00Grenoble - Montceau -:-

HOLLAND: Æresdivisionen

20:00Vitesse - Utrecht -:-

HOLLAND: Eerste Divisie

20:00Almere - Eindhoven -:-
20:00Breda - Den Bosch -:-
20:00FC Oss - Telstar -:-
20:00Graafschap - Venlo -:-
20:00Helmond - Cambuur -:-
20:00Jong PSV - Jong Utrecht -:-
20:00Sittard - Dordrecht -:-
20:00Volendam - FC Emmen -:-
20:00Waalwijk - Jong Ajax -:-

HONG KONG: Premier League

14:00Eastern AA - Tai Po -:-

HVIDERUSLAND: Vysshaya Liga

18:00Krumkachy - Zhodino -:-
19:00Brest - Isloch Minsk -:-

INDONESIEN: ISC

11:00Mitra Kukar - Persela -:-
16:00Persija Jakarta - Bali United -:-

IRAN: Division 1

14:30Rafsanjan - Aluminium Arak -:-
14:45Mazandaran - Mes -:-
15:00Baderan Tehran - Bushehr -:-
15:00Fajr Sepasi - Rah Ahan -:-
15:00Kheybar Khorramabad - Oxin Alborz -:-
15:00Malavan - Rasht -:-
15:00Pars Janoobi Jam - Khooneh Be Khooneh -:-
15:00Sirjan - Naft Ahvaz -:-
15:30Esteghlal AHV - Foolad Yazd -:-

IRLAND: Premier Division

20:45Cork City - Longford -:-
20:45St. Patricks - Bohemians -:-
21:00Finn Harps - Shamrock Rovers -:-
21:00Wexford - Dundalk -:-

IRLAND: Division 1

20:45Athlone - Cabinteely -:-
20:45Waterford - Drogheda -:-

ISRAEL: Leumit League

15:30Beitar Shimshon - Hap. Ramat Gan -:-
15:30Hapoel Katamon - H. Ironi Rishon -:-
15:30Ironi Nesher - Hapoel Afula -:-
15:30M. Nazareth - H. Petah Tikva -:-
15:30Ramat Hasharon - Maccabi Shaaraim -:-

ITALIEN: Serie B

20:30Spezia - Salernitana -:-

JORDAN: Shield Cup

16:00Mansheyat - Shabab Al Ordon -:-
16:00That Ras - Al Ahli -:-
19:30Al Wehdat - Al Ramtha -:-

KAZAKHSTAN: Premier League - Championship Play-Offs

13:30Ordabasy - K. Almaty -:-
16:00Aktobe - I. Pavlodar -:-

KAZAKHSTAN: Premier League - Nedrykning Gruppe

15:00Akzajyk Uralsk - Taraz -:-
15:00Tobol - Shakhtar K. -:-
15:30Atyrau - Zhetysu -:-

KROATIEN: 1. HNL

20:00RNK Split - Zapresic -:-

LETLAND: SynotTip Virslīga

17:00Riga FC - FK Liepaja -:-

LIBYEN: Premier League

17:30Al Wehda - Al-Sharara -:-
17:30Khaleej Sirte - Asswehly -:-

LUXEMBOURG: National Division

19:45Fola - Niedercorn -:-

MALTA: Premier League

18:30Pembroke - Balzan -:-
18:30Tarxien - Birkirkara -:-
20:30Mosta FC - Valletta -:-
20:45Sliema - Hibernians -:-

MAROKKO: Botola Pro

20:00Agadir - FAR Rabat -:-

NORD- & CENTRALAMERIKA: CONCACAF Champions League

02:00W Connection - CD Honduras 1:1
46'Dragon - Saprissa 0:0

NORDIRLAND: NIFL Premiership

20:45Coleraine - Glentoran -:-
20:45C. Rangers - Ballymena -:-
20:45Glenavon - Ards -:-

NORDIRLAND: IFA Championship 1

20:30Annagh - Loughgall -:-
20:45Ballyclare - Institute -:-

NORGE: Tippeligaen

19:00Aalesund - Sarpsborg 08 -:-

NORGE: 2. Division - Afd. 1

16:00Tromsdalen - Mo IL -:-

NORGE: 2. Division - Afd. 2

18:00Rosenborg 2 - Nardo -:-
18:00Strindheim - Stjordals Blink -:-

NORGE: 2. Division - Afd. 3

18:00Stord - V. Haugesund -:-

NORGE: 2. Division - Afd. 4

18:00Arendal - Vindbjart -:-

PERU: Primera División - Liguilla

00:45Cesar Vallejo - Sporting Cristal 2:1
03:00A. Lima - Cajamarca 2:1

PERU: Segunda Division

22:00Sport Loreto - Tarapoto -:-

POLEN: Ekstraklasa

18:00Plock - Korona -:-
20:30Wisla - Slask -:-

POLEN: III Liga - Group IV

17:30Avia Swidnik - Wisla II -:-

PORTUGAL: Primeira Liga

21:30Guimaraes - Ferreira -:-

RUMÆNIEN: Liga 1

17:30Concordia - CSM Iasi -:-
20:00Din. Bucuresti - Gaz Metan -:-

RUSLAND: Premier League

17:30Samara - Ufa -:-

RUSLAND: Division 2 - Syd

16:30SKA Rostov - R. Volgograd -:-
17:00Afips - Vladikavkaz -:-
17:00Maykop - Dynamo GTS -:-
18:00Armavir - FK Chayka -:-
18:00Sochi - Nazran -:-

RUSLAND: Youth League

11:00Zenit Petersburg U21 - Amkar U21 -:-
13:00FK Orenburg U21 - Kazan U21 -:-

SERBIEN: Super Liga

20:00Radnik - Metalac -:-

SINGAPORE: S.League

13:30Warriors - Young Lions -:-
13:45Hougang - Brunei DPMM -:-

SKOTLAND: Premiership

20:45Kilmarnock - Rangers -:-

SLOVAKIET: 2. Liga - East

16:30Lok. Kosice - VSS Kosice -:-

SLOVENIEN: Prva Liga

19:00Radomlje - Krsko -:-
20:15Gorica - Domzale -:-

SPANIEN: LaLiga

20:45Betis - La Coruna -:-
22:00Espanyol - Malaga -:-

SPANIEN: LaLiga2

20:00Getafe - Numancia -:-
22:00Tenerife - Sevilla B -:-

SPANIEN: Segunda Division B - Group 1

21:00Ponferradina - Leonesa -:-

SUDAN: Premier League

15:30Kadougli - El-Ahli Atbara -:-
16:00Al Merreikh Club Nyala - Merreikh El-Fasher -:-
16:00Hilal Obied - Atbara -:-

SVERIGE: 2. Division - Norrland

19:00Timra - Ånge -:-

SVERIGE: 2. Division - Västra Götaland

19:00Högaborgs - Halmia -:-

SVERIGE: 2. Division - Södra Götaland

19:00Nybro - Lindsdals -:-

SYDAFRIKA: MTN 8 Pokalturnering

20:00Cape Town City - Kaizer -:-

SYDAMERIKA: Copa Sudamericana

00:00Cuiaba Esporte (Bra) - Chapecoense-SC (Bra) 1:0
00:15Lanus (Arg) - Independiente (Arg) 0:2
02:45Sol De America (Par) - Huancayo (Per) 1:0
02:45Vitoria (Bra) - Coritiba (Bra) 2:1
02:45Zamora (Ven) - Wanderers (Uru) 0:1

SYDAMERIKA: Recopa Sudamericana

02:15River Plate - Santa Fe 2:1

SYDKOREA: National League

11:00Gyeongju KHNP - Yongin City -:-
12:00Busan Kyotong - Mokpo City -:-
12:00Gangneung - Changwon -:-
12:00Gimhae - Ulsan Mipo -:-

TJEKKIET: 1. Liga

18:00Jihlava - Teplice -:-
18:00Mlada Boleslav - Hradec Kralove -:-
20:15Bohemians 1905 - Jablonec -:-

TJEKKIET: Division 2

18:00Ceske Budejovice - Znojmo -:-

TYRKIET: Super Lig

20:45Alanyaspor - Antalyaspor -:-
20:45Konyaspor - Besiktas -:-

TYRKIET: TFF 1. Lig

20:45Bandirmaspor - Gaziantep BB -:-
20:45Umraniyespor - Manisaspor -:-

TYSKLAND: Bundesliga

20:30Bayern - Bremen -:-

TYSKLAND: 2. Bundesliga

18:30Bochum - Hannover -:-
18:30Heidenheim - Wurzburger Kickers -:-
18:30Sandhausen - Stuttgart -:-

TYSKLAND: 3. Liga

18:30Magdeburg - Duisburg -:-
19:00Bremen II - Osnabruck -:-

TYSKLAND: Regionalliga Nordost

18:15Meuselwitz - Hertha II -:-
19:00BFC Dynamo - Cottbus -:-

TYSKLAND: Regionalliga Vest

19:00Dortmund II - Wiedenbruck -:-
19:30Koln II - Oberhausen -:-
19:30Aachen - Bonner -:-

TYSKLAND: Regionalliga Sudwest

18:30Saarbrucken - Worms -:-
19:00FC Nottingen - Koblenz -:-
19:00Hoffenheim II - Walldorf -:-
19:00Stuttgarter Kickers - TSV Steinbach -:-
19:00Trier - Kassel -:-
19:30Watzenborn - Offenbach -:-

TYSKLAND: Regionalliga Bayern

18:00SpVgg Bayreuth - Augsburg II -:-
19:00Rosenheim - Furth II -:-

TYSKLAND: Oberliga NOFV-Nord

18:30Altglienicke - TB Berlin -:-
19:30Schoneiche - Seelow -:-
19:45Zehlendorf - 1.FC Frankfurt -:-

TYSKLAND: NOFV Liga Syd

18:00Chemie Leipzig - Halle -:-
18:00Jena II - Wismut Gera -:-
19:00Plauen - Markranstadt -:-

TYSKLAND: Oberliga Schleswig-Holstein

18:30Kilia Kiel - Neumunster -:-

TYSKLAND: Oberliga Hamburg

18:30Dassendorf - Barmbek-Uhlenhorst -:-
18:45Buxtehuder - Concordia Hamburg -:-

TYSKLAND: Oberliga Bremen

18:30Bremer - Grolland -:-
18:30Brinkumer - Grohn -:-

TYSKLAND: Oberliga Hessen

19:30Hessen Dreieich - Ederbergland -:-

TYSKLAND: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

18:30Pfeddersheim - Mechtersheim -:-
19:00Hertha Wiesbach - Salmrohr -:-
19:00Jagersburg - Neunkirchen -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Nord

18:00Amberg - Neumarkt -:-
18:00DJK Bamberg - Sand -:-

TYSKLAND: Oberliga Bayern Süd

18:15Hankofen-Hailing - Wolfratshausen -:-
18:15Schwabmunchen - Ismaning -:-

TYSKLAND: Junioren Bundesliga South

18:001860 München U19 - Nürnberg U19 -:-

UKRAINE: Pari-Match League

18:00Dnipro - Zorya -:-

UKRAINE: Division 2

16:00A. Kiev - Naftovik -:-
16:00FC Poltava - Mykolaiv -:-
16:00Obolon-Brovar K. - Mariupol -:-
16:00Sumy - Kolos Kovalyovka -:-
16:30Hirnyk-Sport - Helios -:-
16:30Kramatorsk - Ternopil -:-
17:00Desna - Veres Rivne -:-
17:00Inhulets - Cherkaskyi Dnipro -:-

UKRAINE: Youth League

11:00Volyn Lutsk U21 - Ch. Odessa U21 -:-
15:00Din. Kiev U21 - Vorskla U21 -:-

UZBEKISTAN: Professional Football League

13:00UdsatMashal Muborak - Lok. Tashkent -:-
13:00UdsatOlmaliq FK - Bunyodkor -:-
13:00UdsatPakhtakor - Qizilqum Zarafshon -:-
14:30Andijan - Buxoro -:-
14:30Kokand 1912 - Nasaf Qarshi -:-
16:00Sogdiyona Jizzax - Neftchi Fargona -:-

WALES: Division 1

20:30Risca - Port Talbot -:-

ZIMBABWE: Premier Soccer League

15:00Harare City - Bulawayo City FC -:-

ØSTRIG: Erste Liga

18:30A. Lustenau - Liefering -:-
18:30BW Linz - Innsbruck -:-
18:30Neustadt - FAC Wien -:-
18:30Wattens - Horn -:-
20:30Kapfenberg - LASK Linz -:-

ØSTRIG: Regionalliga Øst

19:00Austria (Am) - Stadlau -:-
19:00First Vienna - Schwechat -:-
19:00Neusiedl - Traiskirchen -:-
19:30Amstetten - Rapid (Am) -:-
19:30Ebreichsdorf - Ritzing -:-
19:30Wiener - Mannsdorf -:-

ØSTRIG: Regionalliga Central

19:00Deutschlandsberger - Florian -:-
19:00Grieskirchen - Union Gurten -:-
19:00Hartberg - Allerheiligen -:-
19:00Kalsdorf - A. Klagenfurt -:-
19:00Sturm Graz (Am) - Pasching -:-
19:00Vorwarts Steyr - ATSV Wolfsberger -:-
19:00Weiz - Lafnitz -:-
20:00Stadl Paura - Gleisdorf -:-

ØSTRIG: Regionalliga Vest

19:00Eugendorf - Johann -:-
19:00Saalfelden - Seekirchen -:-
19:30SAK 1914 - A. Salzburg -:-

REFRESH

Fodbold | Ishockey | Tennis | Basketball | Håndbold | Volleyball | Baseball | Am. Fodbold | Rugby | Mere sport »

Til toppen

m.Resultat.dk fremviser live fodbold resultater - mobil livescore. Denne mobile version har forskellige parametre end Resultat.dk hjemmmesiden pa grund af tekniske arsager.

Skift til touch version